Oficjalnie: Fabiański już po operacji. Długa przerwa Polaka

Fabiański

Łukasz Fabiański / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Łukasz Fabiański pomyślnie przeszedł operację. 34-latek ostatnie dni spędził na przygotowaniach do  zabiegu. Powołując się na informacje “Sky”, zawodnik West Ham United może już spokojnie myśleć o rehabilitacji.

Fabiański nabawił się kontuzji 28 września, podczas meczu z Bournemouth. Z początku nie wiadome było na jak długo kontuzja wykluczy 34-latka z gry, jednak jednego lekarze byli pewni. Bez operacji się nie obejdzie.

– Zabieg Fabiańskiego odbył się zgodnie z planem. Doszło do niego w sobotę rano i spodziewamy się, że opuści on szpital jeszcze tego samego dnia. Szybkiego powrotu Łukasz! – napisał na swoim Twitterze David Gold.

Skłaniam się ku operacji i porządnemu wyleczeniu kontuzji. W dłuższej perspektywie zdaje się to słuszny wybór. Naderwany mięsień prosty uda to dość uciążliwa kontuzja dla bramkarza, gdy ciągle wykonuje się długie wykopy. Dzięki zabiegowi lekarze będą mogli wzmocnić kontuzjowany mięsień, a rehabilitacja ma potrwać nawet trzy miesiące – poinformował Fabiański przed zabiegiem dla „Przeglądu Sportowego”.

Zobacz również: Krzysztof Piątek na celowniku Manchesteru United i FC Barcelony!

34-latek opuści najbliższe mecze w barwach “Młotów” z rywalami takimi jak Everton, Tottenham, Chelsea, Wolverhampton, Arsenal i Leicester City. Polak po powrocie z rehabilitacji nie będzie musiał martwić się o miejsce w składzie West Ham’u, ponieważ swoją dobrą grą kupił serca trenera i kibiców klubu z Londynu.

Źródło: David Gold (Twitter), Sky

Zobacz również: Norwegia zaskakuje! Hiszpania traci pierwsze punkty


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *