Oficjalnie: Duńczyk pierwszym zimowym wzmocnieniem Atalanty

atalanta.it

Władze Atalanty Bergamo sfinalizowały pierwszy zimowy transfer. Szeregi włoskiego klubu zasilił Joakim Maehle. Duńczyk podpisał  umowę obowiązującą do końca sezonu 2024/2025. 

Atalanta Bergamo wszystkie formalności związane z zakontraktowaniem wszechstronnego zawodnika dopięła już w grudniu. Finalnie, Duńczyk mogący występować na pozycji prawego obrońcy i wahadłowego do zespołu z Włoch dołączył w poniedziałek (04.01.2021). Jego dotychczasowy pracodawca – KRC Genk – zarobił 10 milionów euro wraz z wliczonymi bonusami zapisanymi w kontrakcie.

23-latek po przejściu obligatoryjnych testów medycznych związał się z klubem umową obowiązującą do końca czerwca 2025 roku.  – Wiem, że to niesamowity zespół, który jest pełen pasji i chce grać ofensywną piłkę, a więc dynamiczny i szybki zawodnik się przyda – stwierdził Joakim Maehle w rozmowie z klubowymi mediami.

Duńczyk, który w KRC Genk występował od lata 2017 roku, ma za sobą znakomitą rundę jesienną w belgijskiej ekstraklasie. 6-krotny reprezentant drużyny narodowej wystąpił w 16 spotkaniach, przebywając na boisku od pierwszej do ostatniej minuty. Strzelił jedną bramkę i dołożył do tego 4 asysty,

Transakcja z udziałem Duńczyka nie jest pierwszą współpracą między tymi klubami. Wcześniej z Belgii do Bergamo przybyli Rusłan Malinowski oraz Timothy Castagne, który jest obecnie piłkarzem Leicester City.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *