Oficjalnie: Dramat Bartosza Kapustki. Prawie rok przerwy zawodnika

źródło - legia.com

Wyniki badań Bartosza Kapustki wykazały zerwanie wiązadła krzyżowego w prawym kolanie. Zawodnika Legii Warszawa czeka około 8-9 miesięcy przerwy.

Bartosz Kapustka nabawił się urazu podczas pierwszego spotkania z Florą Talin na Łazienkowskiej. Pomocnik świetnie wszedł w mecz. Już na samym początku spotkania popisał się świetną indywidualną akcją, która zakończyła się jego bramką w 3. minucie spotkania. Lecz podczas okazywania radości, wydarzył się niefortunny skok zawodnika. Spowodował wspomnianą kontuzję. Chwilę później został zmieniony z boiska.

Dziś przedstawione zostały wyniki badań zawodnika. Wykazały one zerwane wiązadło krzyżowe w prawym kolanie. Klub wydał oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

– Badania przeprowadzone w poniedziałek wieczorem potwierdziły, że podczas meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów UEFA z Florą Tallinn Bartosz Kapustka uszkodził więzadło krzyżowe przednie w prawym kolanie. Leczenie i przerwa zawodnika potrwa około 8-9 miesięcy.

Bartek, cała rodzina Legii Warszawa jest z Tobą! Wrócisz silniejszy, czekamy!

Jest to drugie zerwanie wiązadła w karierze pomocnika. Pierwsze miało miejsce w 2019 roku w barwach belgijskiego Leuven. Uraz dotyczył jednak lewego kolana.