Oficjalnie: Diego Lopez szkoleniowcem Palermo

Zimbio

Diego Lopez został oficjalnie trenerem Palermo.Urugwajczyk zastąpi na tym stanowisku Eugenio Corirego, który po porażce z Interem Mediolan, podał się do dymisji.

Urugwajski trener ma nie lada wyzwanie. Musi utrzymać Palermo w Serie A, co wydaje się być nie do wykonania, bowiem drużyna z Sycylii po 21 spotkaniach, ma na swoim koncie zaledwie 10 punktów ze stratą aż 11 oczek do bezpiecznej, 17 pozycji. Podpisał umowę do 30 czerwca 2018 roku, jednak znając właściciela Mauricio Zampariniego, niemal pewne jest, że wcześniej opuści drużynę z Stadio Renzo Barbera. Jego poprzednik, Eugenio Corri zawiódł na całej linii i w siedmiu spotkaniach zdobył bagatela cztery oczka. We włoskich mediach zasłynął ciekawym porównaniem Palermo do Hiroszimy.

“Piłkarze są za mną, kibice również doceniają moje wysiłki. Mamy wszystko, by osiągać odpowiednie wyniki. Jestem cały czas w klubie, ale każdy mecz Palermo jest jak bomba atomowa. Tu jest jak w Hiroszimie”.

Diego Lopez poprzednio prowadził drużyny Cagliari oraz Bolonii. Jest to czwarty szkoleniowiec Palermo w tym sezonie. Poza Corrim, drużynę prowadzili Davide Ballardini oraz Roberto de Zerbi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.