Oficjalnie: Diego Costa zasilił Wolverhampton

Diego Costa

wolves.co.uk

33-letni Diego Costa został piłkarzem Wolverhampton Wanderers. Napastnik związał się z Wilkami rocznym kontraktem.

Urodzony w Brazylii, to właśnie w Hiszpanii wyrobił sobie markę, gdzie w 2013 roku otrzymał obywatelstwo i mógł grać w tamtejszej kadrze. Rok później zamienił Atletico Madryt na Chelsea, z którą dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Premier League.

Ostatni jego epizod, to nieudany pobyt w brazylijskim Atletico Mineiro, a w styczniu nawet zakończył karierę. Diego Costa uważa, że mimo to ​​nie zajmie mu zbyt wiele czasu, aby wrócić do szybkiego tempa w angielskiej lidze.

– Oczywiście klub wpłynął na moją decyzję, zwłaszcza wiedząc, że będę w stanie znacznie łatwiej się tu dostosować nie tylko z kondycyjnego punktu widzenia, jakości zawodników, ale także z faktu, że wielu graczy to Portugalczycy i dzięki temu moje przejście będzie znacznie płynniejsze – przyznał piłkarz.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.