Oficjalnie: De Gea z nowym kontraktem!

AFP

Manchester United oficjalnie poinformował o przedłużeniu umowy z Davidem De Geą.

Nowy kontrakt obowiązywać będzie do czerwca 2023 roku. Ponadto, zawarta została opcja przedłużenia go o kolejne 12 miesięcy.

Hiszpan dołączył do klubu z Old Trafford osiem lat temu. W tym czasie zaliczył 367 występów, zdobywając po drodze Premier League, FA Cup, Puchar Ligi, Tarczę Wspólnoty, a także Ligę Europy.

Sam zainteresowany o nowym kontrakcie wypowiada się następująco:

– To przywilej móc tak długo grać w tej ekipie i mieć sposobność do kontynuowania tutaj kariery. Nigdy nie myślałem, że uda mi się rozegrać tak wiele spotkań dla United. Teraz, gdy moja przyszłość jest jasna, chcę pomóc osiągnąć drużynie to, co moim zdaniem jest ona w stanie osiągnąć.

– Jako jeden z najstarszych graczy, chcę wspierać i prowadzić młodszych zawodników, żeby wiedzieli, co to znaczy występować w tych barwach. Czuję, że wciąż mogę wiele tutaj zdziałać i w ten sposób wynagrodzić trofeami naszych fanów za wsparcie.

– Czuję się zobowiązany do odwdzięczenia się kibicom, za to, jak zachowywali się w chwilach zarówno tych dobrych, jak i złych.

Trener Czerwonych Diabłów, Ole Gunnar Solskjaer także nie ukrywał zachwytu nad takim stanem rzeczy:

– Cieszy mnie fakt, że David podpisał umowę na tak długo. Przez lata udowadniał, że jest najlepszy na świecie i stanowi kluczowy element układanki, która ma przywrócić Manchester United na należne mu miejsce. David jest fantastyczną osobą i zapewnia stabilność naszej defensywie.

– Przez lata spędzone tutaj David nauczył się, co jest ważne dla tego klubu i obecnie pokazuje wszystko to, czego chcemy od bramkarzy. Wciąż jest zdeterminowany, by wygrać więcej. Nie możemy się doczekać, aby w najbliższych latach sprostać tym oczekiwaniom.

źródło: manutd.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *