Oficjalnie: Dawid Kurminowski wykupiony z Aarhus GF

Dawid Kurminowski

zaglebie.com

Zagłębie Lubin S.A. informuje, iż 24-letni napastnik Dawid Kurminowski został wykupiony przez nasz Klub z duńskiego Aarhus GF. Napastnik związał się z Miedziowymi umową, która obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku

Dawid Kurminowski przyszedł na świat 24 lutego 1999 roku w Śremie. Na początku swojej przygody z piłką reprezentował barwy dwóch poznańskich zespołów – Warty oraz Lecha. W styczniu 2018 roku po raz pierwszy w swojej karierze wyjechał z kraju, ponieważ Kolejorz wypożyczył Dawida do przedstawiciela słowackiej Fortuna Ligi, Zemplin Michalovce. Dwa lata później Kurminowski trafił do innego klubu z kraju naszych południowych sąsiadów. Tym razem była to MSK Zilina, która pozyskała młodego Polaka na zasadzie transferu definitywnego. Był to niezwykle udany ruch zarówno dla klubu, jak i samego zawodnika. W sezonie 2020/2021 Kurminowski został królem strzelców słowackiej ekstraklasy z liczbą 19 bramek. Osiągnięcie napastnika przykuło uwagę działaczy duńskiego Aarhus GF, które zdecydowało się pozyskać Dawida. W koszulce “Białych” Kurminowski rozegrał 33 spotkania, w których trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Napastnik przychodził do KGHM Zagłębia Lubin we wrześniu 2022 roku właśnie z duńskiego klubu. W rundzie wiosennej 24-latek stał się kluczowym napastnikiem Miedziowych. Łącznie w 14 występach zdobył cztery bramki. W meczu z Miedzią Legnica wywalczył też rzut karny, dzięki któremu Kacper Chodyna otworzył wynik spotkania. W swojej karierze Dawid Kurminowski grał także w różnych kategoriach wiekowych reprezentacji Polski (U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21).

24-letni napastnik parafował umowę, na mocy której będzie występował w miedziano-biało-zielonych barwach do zakończenia sezonu 2024/2025.

W rundzie wiosennej Dawid Kurminowski pokazał jak duży drzemie w nim potencjał i jak wiele ma do zaoferowania drużynie. Po negocjacjach z duńskim klubem, udało się dokonać transferu definitywnego i podpisać z nim dwuletnią umowę. Jestem przekonany, że jego postawa na boisku przyniesie nam, wszystkim kibicom Zagłębia, wiele radości – powiedział Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A., Michał Kielan.

– Bardzo cieszymy się, że Dawid zostaje w Zagłębiu na dłużej. Wbrew różnym spekulacjom mediów, kwota transferu wcale nie jest rekordem transferowym i sporo do niego brakuje. Dawid ma za sobą udaną rundę wiosenną, był jednym z naszych kluczowych zawodników i wpisuje się w zarówno wizję rozwoju naszego Klubu, jak i sposób gry zespołu trenera Waldemara Fornalika – zakończył Dyrektor pionu sportowego, Piotr Burlikowski.

źródło: info.pras. zaglebie.com / 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.