Oficjalnie: Davy Klaassen wraca do Ajaxu

Ajax

Ajax w ofensywie transferowej. Do drużyny z Amsterdamu wróci Davy Klaassen. Holender w ostatnim czasie reprezentował barwy Werderu Brema.

Ajax Amsterdam osiągnął porozumienie w sprawie transferu Davy Klaassena. Pomocnik opuścił holenderskiego giganta w 2017 roku i przeniósł się do Evertonu za 27 milionów euro. Premier League okazała się dla niego zbyt mocna i po dwunastu miesiącach zmienił Anglię na Niemcy, a dokładnie Werder Brema. Klaassen zatęsknił jednak za Premier League i w ostatnim dniu okienka wrócił na stare śmieci. Ajax zapłaci za zawodnika 11 milionów euro. Kwota ta może wzrosnąć do 14 milionów.

Klaassen jest wychowankiem akademii Ajaxu. Był również kapitanem zespołu z Holandii. W barwach klubu z Amsterdamu rozegrał 181 spotkań w których strzelił 55 bramek. Ze swoim starym nowym pracodawcą związał się do 2024 roku.

Tak ten transfer skomentował Marc Overmars:

– Davy to dziecko tego klubu. Dobrze, że wraca w tym wieku. Jest ambitny i chce osiągnąć wielkie rzeczy z Ajaxem w nadchodzących latach. Jego osobowość zapewnia jeszcze lepszy balans w naszej selekcji. Ponad to, korzystając ze swojego doświadczenia może on pomóc naszym młodym zawodnikom w rozwoju i osiągnięciu wyższego poziomu. – powiedział Overmars na konferencji prasowej.


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.