Oficjalnie: Dariusz Żuraw na dłużej w Lechu

Dariusz Żuraw

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Dariusz Żuraw pozostanie trenerem Lecha Poznań do końca sezonu 2022/2023.

Dariusz Żuraw z Lechem Poznań związany jest od września 2014 roku, z kilkumiesięczną przerwą w sezonie 2017/2018, gdy pracował w Zniczu Pruszków. 48-latek funkcję pierwszego trenera Lecha Poznań piastuje od 31 marca 2019 roku, od dokładnie 600 dni.

Były piłkarz Hannoveru 96, czy Arki Gdynia poprowadził „Kolejorza” w 69 spotkaniach. Wygrał 34 z nich, 18 zremisował, a w 17 meczach musiał uznać wyższość drużyny przeciwnej. Żuraw z Lechem Poznań wywalczył tytuł wicemistrza kraju w sezonie 2019/2020, a także awansował z „Kolejorzem” do fazy grupowej Ligi Europy UEFA.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Pod wodzą 48-latka Lecha Poznań charakteryzuje ofensywny styl gry. Dariusz Żuraw odpowiedzialny jest  także za wprowadzanie do pierwszej  drużyny wychowanków klubowej akademii, którzy stanowią o sile zespołu m.in. Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, czy Jakub Kamiński.

Dariusz Żuraw dobrą pracą wykonaną na rzecz klubu zapracował na nowy kontrakt. W piątek, 20 listopada 48-latek podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu 2022/2023. –  Bardzo dziękuję szefom klubu za zaufanie, jakim mnie obdarzyli, proponując nowy kontrakt. To daje jeszcze większą motywację do pracy, choć rok temu nakreśliłem plan rozwoju drużyny i staram się go konsekwentnie realizować. Staramy się łączyć grę na trzech frontach, co nie jest łatwe. Jasne, w tym momencie w lidze nie mamy tylu punktów, ile byśmy chcieli. Ale też wiem, że wszystko jeszcze możemy nadrobić. W każdym razie na pewno do celu zaprowadzi nas takie działanie, jak do tej pory, czyli codzienna, żmudna praca. Inaczej się nie da, nie ma drogi na skróty – powiedział trener.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.