blank
Udostępnij:

Oficjalnie: Cztery tygodnie pauzy Filipa Szymczaka

18-letni Filip Szymczak w czwartkowym meczu kadry do lat 19 z Niemcami doznał skomplikowanego urazu stawu skokowego. Napastnik nie będzie do dyspozycji Dariusza Żurawia przez miesiąc.

Utalentowany piłkarz "Kolejorza" zdobył gola z rzutu karnego dla "biało-czerwonych", ale w 56. minucie opuścił murawę. Filip Szymczak dostał okazję debiutu w europejskich pucharach. Z łotewskim klubem Valmiera FC na boisku przebywał ledwie sześć minut i zdążył wpisać się na listę strzelców. Teraz przez cztery tygodnie odpocznie od futbolu.

- Filip skręcił staw skokowy, pojawił się duży krwiak, co powodowało dolegliwości bólowe - przyznaje profesor Krzysztof Pawlaczyk. - Ostatecznie możemy powiedzieć, że nasz zawodnik będzie gotowy do gry za miesiąc, czyli po październikowej przerwie reprezentacyjnej trenerzy będą już mogli z niego korzystać - dodaje. - Do tego czasu Filip będzie miał robione kontrolne badania USG w każdym tygodniu, będziemy sprawdzać jak przebiega leczenie stawu skokowego - kończy profesor.

Do Poznania przybył napastnik z Izraela - Mohammad Awwad, który wzmocni rywalizację w ataku. Dziesiąty aktualnie zespół PKO Ekstraklasy w sobotę spotka się ze Śląskiem Wrocław (godz. 20:00).

źródło: lechpoznan.pl / własne