Oficjalnie: Cracovia ukarana za korupcję

Tomas Vestenicky (Cracovia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej przychyliła się do propozycji krakowskiego klubu, o dobrowolne poddanie się karze za ustawianie spotkań w sezonie 2003/2004.

Polski Związek Piłki Nożnej za pośrednictwem strony laczynaspilka.pl poinformował, iż Komisja Dyscyplinarna PZPN-u przychyliła się do wniosku Cracovii, o dobrowolne poddanie się karze za ustawianie spotkań w sezonie 2003/2004. Krakowski klub został ukarany grzywną w wysokości 1 000 000 złotych oraz karą odjęcia pięciu punktów na starcie nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy.

Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Piłki Nożnej po rozpoznaniu sprawy klubu MKS Cracovia S.S.A., obwinionego o przewinienie dyscyplinarne korupcji w piłce nożnej w rundzie wiosennej sezonu 2003/2004, postanowiła uwzględnić wniosek MKS Cracovia S.S.A.  o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności dyscyplinarnej i ukarać klub karą pieniężną w wysokości 1.000.000 zł oraz karą pozbawienia 5 punktów w rozgrywkach Ekstraklasy w nadchodzącym sezonie. – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.