Oficjalnie: Cezary Miszta wypożyczony do Zagłębia Sosnowiec

źródło: twitter @CMiszta

Jak poinformowała Legia Warszawa młody bramkarz wicemistrza Polski – Cezary Miszta został bramkarzem Zagłębia Sosnowiec. Młody golkiper dołączy do drużyny, która przebywa aktualnie na zgrupowaniu w Wodzisławiu Śląskim. 

Miszta rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z Legią Warszawa. Zaliczył nawet nieoficjalny debiut, wchodząc na boisko w meczu z brazylijskim zespołem Red Bull Bragantino. 17-letni bramkarz miał szansę trafić do dwóch zespołów: Stali Mielec lub Zagłębia Sosnowiec. Ostatecznie wybrano opcję numer dwa. W Warszawie mówi się o tym, że Miszta ma pójść podobną drogą rozwoju co dwa lata starszy Radosław Majecki, który wcześniej przez rok grał w pierwszoligowej Stali Mielec. W Sosnowcu o miejsce między słupkami będzie rywalizował z Matko Perdijiciem oraz Krystianem Stępniowskim.

Miszta trafił na Łazienkowską w 2016 roku z Motoru Lublin. Nie zadebiutował jeszcze w oficjalnym spotkaniu. W poprzednim sezonie rozegrał 10 spotkań w trzecioligowych rezerwach, zachowując sześć czystych kont.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *