Oficjalnie: Casillas zakończył karierę!

www.espnfc.com

Według mediów z półwyspu Iberyjskiego Iker Casillas oficjalnie zakończył karierę sportową. Na decyzję miał wpływ zawał serca, jakiego doznał kilka tygodni temu. 

1. maja tego roku na porannym treningu Casillas źle się poczuł. 37-latek został natychmiast przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono u niego zawał serca. Po interwencji lekarzy i przeprowadzeniu małego zabiegu, jego stan określono jako “dobry i stabilny”. Po kilku dniach Casillas opuścił klinikę w Porto. Golkiper dziękował wtedy wszystkim za wsparcie oraz za udzieloną pomoc.

Wtedy było już wiadomo, że Hiszpan nie pojawi się w bramce do końca sezonu. Casillas nie komentował sprawy, podkreślając, że najważniejszy jest obecnie dla niego odpoczynek i czas spędzony z rodziną. W piątek portugalskie “O Jogo” poinformowało jednak, że golkiper postanowił zakończyć karierę. Hiszpan ma pozostać w FC Porto, ale ma pełnić inną funkcję niż dotychczas. 

Casillas urodził się 20 maja 1981 roku. Był wychowankiem Realu Madryt. W zespole Królewskich spędził prawie 20 lat. Z Realem zdobył łącznie 19 pucharów, w tym trzykrotnie triumfował w Lidze Mistrzów. Łącznie zanotował aż 723 razy. W 2015 roku trafił do FC Porto. Tam zdobył kolejne trofea: mistrzostwo i Superpuchar Portugalii. Do składu pierwszej drużyny w reprezentacji wskoczył w 1996. Jego ostatni wstęp miał miejsce w 2016. Z reprezentacją dwukrotnie odnosił sukcesy na mistrzostwach Europy (2008 i 2012) i raz w mistrzostwach świata (2010).

 

 

Bukmacherzy Online

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi