Oficjalnie: Były obrońca Jagiellonii znalazł nowy klub

Konrad Michalak, Bodvar Bodvarsson / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bodvar Bodvarsson niedawno rozstał się z Jagiellonią Białystok. Islandzki obrońca długo nie pozostawał bez klubu. 25-latek zasilił szeregi szwedzkiego Helsingborgs IF. 

W trakcie zimowego okienka transferowego Jagiellonia Białystok ściągnęła dwóch lewych obrońców: Bojana Nasticia i Godfrey’a Bitoka Stephena, a w kadrze pierwszej drużyny jest jeszcze 20-letni Bartłomiej Wdowik. W związku z powyższym iluzoryczne szanse na grę miał Bodvar Bodvarsson, który ostatecznie zdecydował się na odejście. Kontrakt Islandczyka z klubem został rozwiązany za porozumieniem stron.

25-letni obrońca długo nie pozostawał bez klubu. Teraz przenosi się do Szwecji. Bodvarsson podpisał roczny kontrakt z Helsingborgs IF, który ostatnie rozgrywki szwedzkiej ekstraklasy zakończył na 15. miejscu i spadł z ligi.

Słyszałem tylko dobre rzeczy o klubie i mieście. Islandzcy gracze zwykle radzą sobie tutaj dobrze, co oczywiste mam również nadzieję. Celem jest awans HIF do Allsvenskan, rozegranie wielu meczów i wniesienie wkładu do drużyny. Nie mogę się doczekać spotkania z wami wszystkimi w Szwecji – powiedział Bodvarsson, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Bodvar Bodvarsson trafił do Jagiellonii zimą 2018 roku z FH Hafnarfjördur. W żółto-czerwonych barwach wystąpił w 49 spotkaniach, w których zaliczył jedną asystę. Islandczyk jest wicemistrzem Polski z sezonu 2017/2018.

W trwającym sezonie rozegrał 13 meczów w PKO BP Ekstraklasie. Na boisku spędził 882 minuty.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *