Oficjalnie: Brighton zakontraktował 19-letni talent ze Szwecji

Twitter: @OfficialBHAFC

Klub z The Amex potwierdził przybycie 19-letniego pomocnika, Yasina Ayariego.

Yasin Ayari przychodzi do Brighton ze szwedzkiego AIK’u Solna. Jest też wychowankiem tego klubu. W seniorskiej drużynie 12-krotnego mistrza Szwecji zadebiutował już w wieku 17 lat. Podczas dwóch kolejnych sezonów coraz częściej dostawał szanse na grę. W poprzedniej kampanii wystąpił w 24 meczach ligowych, zdobywając 4 bramki i notując 1 asystę. Zagrał także w 5 spotkaniach obecnej edycji Ligi Konferencji Europy, w których dołożył jedno trafienie.

Ayari miał także okazję zadebiutowania w dorosłej reprezentacji swojego kraju. Miało to miejsce 9 stycznia tego roku podczas towarzyskiego starcia z Finlandią.

19-latek podpisał 4,5-letni kontrakt. Mimo że Brighton nie ujawnił kwoty transferu, media podają, że konto szwedzkiego AIK’u zostało wzbogacone o dodatkowe 6 milionów euro.

„Yasin jest wszechstronnym i technicznym pomocnikiem, który dobrze czuje się z piłką i może grać w środku pola. […] Będzie potrzebował czasu, aby się tu osiedlić i zaaklimatyzować w Premier League, ale naprawdę nie możemy się doczekać współpracy z nim” – powiedział David Weir, dyrektor techniczny klubu z południa Anglii.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x