Oficjalnie: Brighton & Hove Albion ściągnęło Carlosa Balebę z Lille

brightonandhovealbion.com

Brighton & Hove Albion pozyskało 19-letniego Carlosa Balebę z LOSC Lille. Pomocnik podpisał umowę z Mewami do czerwca 2028 roku.

Za wielki talent pochodzący z Kamerunu zapłacono blisko 30 milionów euro. W dłuższej perspektywie Baleba ma wejść w buty Moisesa Caicedo, którego Chelsea FC wykupiła za 115 milionów funtów.

Kameruńczyk stał się siódmym nabytkiem Roberto De Zerbiego w letnim oknie transferowym, po Joao Pedro, Barcie Verbrugenie, Igorze Julio, Jamesie Milnerze, Mahmoudzie Dahoudzie i Adrianie Mazilu.

– Carlos to bardzo dobry zawodnik. Jest bardzo młody. Będzie przyszłością klubu – powiedział De Zerbi. – Ma 19 lat i będzie potrzebował trochę czasu, aby przyzwyczaić się do nowego otoczenia, naszej kultury i języka. Otrzyma całe wsparcie, którego potrzebuje, aby dokonać tej zmiany i nie możemy się doczekać, aż zobaczymy go w akcji – dodał dyrektor sportowy, David Weir.

Pomocnik przeprowadził się do Europy w styczniu 2022 roku z Ecole de Football des Brasseries du Cameroun. W zeszłym sezonie rozegrał 19 meczów i zaliczył dwie asysty, zaś w bieżącej kampanii zdążył wybiec w dwóch spotkaniach w Lille.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.