Oficjalnie: Brazylijski obrońca na dłużej w AS Monaco

asmonaco.com

AS Monaco poinformowało o przedłużeniu współpracy z lewym obrońcą, Caio Henrique. Brazylijczyk, który w drużynie z Księstwa występuje od trzech sezonów, parafował pięcioletni kontrakt. 

Przedłużanie kariery w AS Monaco to dla mnie wielka radość. Od mojego przyjazdu mam okazję wyrażać siebie i rozwijać swoje umiejętności. Cieszę się, że mogę to kontynuować i zarejestrować się na dłuższą metę w AS Monaco, w tej wspaniałej grupie i w klubie pełnym ambicji – powiedział Caio Henrique, cytowany przez oficjalną stronę klubu. Brazylijczyk na mocy nowej umowy pozostanie piłkarzem AS Monaco co najmniej do czerwca 2027 roku.

25-letni lewy obrońca w tym tygodniu rozpoczął trzeci sezon w barwach AS Monaco. Do tej pory w drużynie z Księstwa rozegrał 86 meczów, w których strzelił dwie bramki i zaliczył osiemnaście kluczowych podań. Początek trwającej już kampanii ligowej przegapił z powodu zakażenia koronawirusem.

Od czasu dołączenia do klubu Caio wykazał się wzorowym stanem umysłu. Jego mentalność i umiejętności jako zawodnika uczyniły z niego ważnego gracza w naszym składzie. Jego praca pozwoliła mu codziennie się rozwijać – stwierdził Paul Mitchell, dyrektor sportowy klubu.

Henrique trafił do AS Monaco z hiszpańskiego Atletico Madryt, który był jego pierwszym klubem na Starym Kontynencie. Wcześniej występował tylko w rozgrywkach rodzimej ekstraklasy. W Brazylii reprezentował barwy Gremio, Fluminense, Parany i Santosu. Ma na swoim koncie również kilkanaście występów w młodzieżowych reprezentacjach “Canarinhos”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.