Oficjalnie: Betis pozyskał Nabila Fekira

realbetisbalompie.es

26-letni Nabil Fekir na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Betisu z Olympique Lyon. Hiszpański zespół za reprezentanta Francji zapłacił prawie 20 milionów euro.

W lecie 2018 roku Nabil Fekir był bliski przenosin do FC Liverpool, lecz po badaniach przeprowadzonych przez Brytyjczyków uznano, iż u Francuza występują problemy w prawym kolanie po zerwanych więzadłach. Bowiem napastnik we wrześniu 2015 roku podczas meczu reprezentacyjnego przeciwko Portugalii doznał kontuzji. Fani z Liverpoolu liczyli, że ten bramkostrzelny zawodnik zastąpi Philippe Coutinho, który zmienił barwy klubowe na te z Barcelony.  Mistrz Świata postanowił jednak przenieść się do Hiszpanii. Oprócz niego do Betisu trafił jego brak – Youseff Fekir – został on wypożyczony do drugoligowego Cadizu.

Kontrakt Francuza będzie ważny przez cztery lata. Dodatkowo do Olympique’u Lyon może trafić 10 mln euro w formie bonusu oraz 20 proc. od ewentualnego następnego transferu. Przypomnijmy, iż Betis poprzednie rozgrywki ligowe zakończył na dziesiątej pozycji z dorobkiem 50 punktów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *