Oficjalnie: Bayer Leverkusen zwalnia trenera

wikipedia.org

Bayer Leverkusen poinformował o rozstaniu z Rogerem Schmidtem. 

Trwający sezon jest dla Aptekarzy mocno przeciętny. Choć zespołowi udało się awansować do fazy pucharowej Ligi Mistrzów to ich przygoda prawdopodobnie zakończy się już na pierwszej przeszkodzie, którą jest Atletico Madryt. Rojiblancos wygrali bowiem w pierwszym spotkaniu na BayArenie 4:2 i ciężko przypuszczać, by mieli roztrwonić tą przewagę. Sytuacja w lidze też nie wygląda najlepiej. Bayer plasuje się w środku stawki Bundesligi i do strefy pucharowej traci już 7 punktów. Za słabą postawę drużyny posadą zapłacił Roger Schmidt.

Michael Schade, dyrektor generalny Bayeru tak tłumaczył rozstanie z sytuację 49-letniego trenera:

Patrząc na rozwój sportowy drużyny, podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy. Nie była to łatwa decyzja, ale konieczna. Bardzo dziękujemy trenerowi za dotychczasową współpracę. Pod jego wodzą kwalifikowaliśmy się do Ligi Mistrzów i byliśmy w czołówce ligowej. Ważnym elementem była także praca z młodzieżą. 

Niemiecki trener prowadził Bayer od sezonu 2014/15, a jego bilans zamknął się na 125 spotkaniach. Pod jego wodzą zespół zajął odpowiednio czwarte i trzecie miejsce w sezonach 2014/15 i 2015/16.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x