Oficjalnie: Aron Johannsson w Lechu

johannsson

Zdjęcie: Lech Poznań

Lech Poznań potwierdził transfer doświadczonego napastnika.

Do “Kolejorza” ma trafić Aron Johannsson. To amerykański zawodnik islandzkiego pochodzenia. Ostatnie dwa sezony spędził w szwedzkim Hammarby IF. Tylko w ostatniej kampanii zdobył dwanaście bramek w 22 meczach. Ma na koncie także dziewiętnaście występów w reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

– Aron to zawodnik, który na pewno da nam więcej możliwości w ofensywie. Jest bardzo mobilny, może występować zarówno w ataku jako wysunięty napastnik, jak i ten drugi, nieco cofnięty atakujący. W tym drugim wariancie funkcjonował ostatnio w Hammarby, kiedy rywalizował chociażby przeciwko nam w kwalifikacjach Ligi Europy. Jego obecność da mi np. opcję gry z dwoma snajperami, bo w takim ustawieniu czuje się bardzo dobrze. Jasne, w poprzednich klubach zdarzało mu się występować także na skrzydle, ale ja raczej biorę go pod uwagę pod bramką przeciwnika, czyli jako napastnika – opowiada w rozmowie z oficjalnym portalem internetowym klubu Dariusz Żuraw, trener Lecha Poznań.

Johannsson do Lecha przejdzie na zasadzie wolnego transferu. Kontrakt podpisany do końca 2021 roku z opcją przedłużenia o osiemnaście miesięcy

Źródło: Lech Poznań/własne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *