Oficjalnie: Arkadiusz Reca przechodzi do Atalanty Bergamo

wisla-plock.pl

Transfer Arkadiusza Recy do Atalanty doszedł do skutku. Wisła Płock zarobi na 22-latku cztery miliony euro. Jest to rekordowa suma za sprzedanego zawodnika w historii Nafciarzy.

Arkadiusz Reca do Wisły Płock trafił w czerwcu 2015 roku. W barwach Nafciarzy zaliczył 94 występy, w których zdobył 19 bramek i zanotował 10 asyst. Jeśli chodzi o miniony sezon jego pozycja została zmieniona ze skrzydłowego na lewego obrońcę, zagrał w 33 meczach, strzelił 3 gole i zaliczył 5 asyst. Atalanta wyłożyła sumę około 4 milionów euro i jest to rekordowa kwota za sprzedanego piłkarza w ekipie z Płocka. Wcześniej najdrożej sprzedanym zawodnikiem był Ireneusz Jeleń, którego w 2006 roku Wisła sprzedała do AJ Auxerre za 950 tys. euro. Reca z “Nerazzurri” zwiąże się czteroletnią umową z opcją przedłużenia jej o rok. Nowy klub 22-latka w minionym sezonie zajął siódme miejsce w Serie A z dorobkiem 60 punktów oraz awansował do półfinału Pucharu Włoch, gdzie uległ triumfatorowi tych rozgrywek – Juventusowi (1:0).

Wypowiedzi na temat transferu

– Nie wiem, co przyniesie przyszłość. Wyjeżdżam do jednej z najlepszych lig świata, do zespołu z ambicjami, ale też, co dla mnie najważniejsze, pracującego i stawiającego na młodzież. Zrobię wszystko, żeby szybko się w Italii odnaleźć i dalej rozwijać. Co będzie, czas pokaże. Jeśli chodzi o to, co już za mną, to na pewno był to wyjątkowy, bardzo ważny, niezapomniany czas w moim życiu. Pomogłem trochę Wiśle w awansie do Ekstraklasy, zadebiutowałem w elicie i strzeliłem w niej pierwszego gola, tu w końcu zrobiono ze mnie obrońcę i stąd wyjeżdżam w świat jako najdroższy piłkarz w historii klubu… Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie przez te trzy fajne, płockie lata, którzy we mnie wierzyli i nie odwrócili się w trudnych chwilach. Było tych osób sporo, od prezesa i pani Lili z magazynu, po wielu kibiców Wisełki… Będzie mi was brakować, ale może kiedyś wrócę. Mam na koncie tylko 96 meczów w barwach Nafciarzy, a chciałbym ustrzelić minimum setkę, żeby chłopaki z marketingu mogli mi przygotować jubileuszowy obraz! Nie mówię więc żegnajcie, ale do zobaczenia – powiedział Reca.

– Informacja o Arka zmieniała niektórym wyobrażenie o Wiśle. Chciałbym zaznaczyć ze klub nie zmienia strategi (nie będzie przepłacał zawodników) klub chce zapewnić odpowiednie warunki i jakość treningu aby w przyszłości mogli zarabiać więcej. Są w klubie inne potrzeby. – tak na twitterze transfer skomentował Łukasz Masłowski, dyrektor Wisły Płock.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi