Oficjalnie: Ansu Fati wypożyczony do Brighton & Hove Albion

Ansu Fati

Zdjęcie: Shutterstock/Christian Bertrand

Angielski klub potwierdził przyjście Ansu Fatiego na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z FC Barcelony.

Młody Hiszpan będzie miał szansę na odbudowę swojej formy w Premier League. Po ostatnim, niepomyślnym okresie gry w barwach “Dumy Katalonii”, w Brighton rozpocznie z czystą kartą.

W ubiegłym sezonie Fati spełniał w Barcelonie głównie rolę rezerwowego. Nie inaczej było na starcie nowej kampanii. Na przestrzeni trzech pierwszych spotkań 20-latek przebywał na boisku przez zaledwie 47 minut. Ograniczony czas gry, który ewidentnie nie pomagał mu w powrocie do optymalnej dyspozycji skłonił piłkarza do odejścia na wypożyczenie.

Teraz reprezentant Hiszpanii spróbuje swoich sił w Brighton & Hove Albion. Tego lata klub z The Amex wzmocnił swoją kadrę kilkoma zawodnikami. Postawiono na mieszankę młodości z doświadczeniem, co ma pomóc “Mewom” w skutecznej rywalizacji zarówno na scenie krajowej, jak i europejskiej.

Po trzech kolejkach angielskiej Premier League zespół prowadzony przez Roberto De Zerbiego zajmuje 6. miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Jutro Brighton podejmie na własnym stadionie ekipę Newcastle United. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.