Oficjalnie: Andre Martins piłkarzem Legii

Czwartkowy, rześki poranek przyniósł ze sobą oficjalne potwierdzenie podpisania kontraktu między Andre Martinsem, a Legią Warszawa.

O przenosinach Portugalczyka na Łazienkowską mówiło się już od jakiegoś czasu. Pierwotnie Pinto Sa miał zachęcać zarząd do zakontraktowania zawodnika, lecz po ocenieniu jego przygotowania pomysł miał zostać odsunięty na boczny tor.

Po katastrofalnym meczu w Warszawie z Wisłą Płock do pomysłu powrócono, klub skontaktował się z piłkarzem w celu zaproponowania mu kontraktu. Znajomość z Pinto Sa, który wraz z zawodnikiem pracował w Sportingu Lizbona pozwoliła na szybkie przeprowadzenie negocjacji i przekonania pomocnika do przenosin do Legii.

Andre Martins to były piłkarz Olympiakosu i Sportingu. W greckiej drużynie wystąpił w 53 spotkaniach, choć w poprzednim sezonie był tylko zawodnikiem rezerwowym. Martins może pochwalić się posiadanym na swoim koncie pucharem Portugalii z sezonu 14/15 i mistrzostwem Grecji 16/17. Filigranowany pomocnik ma zostać lekiem na problemy Legii, głównie tych w środku pomocy.

Przejdź do paska narzędzi