Oficjalnie: Alfred Schreuder zwolniony z Ajaxu Amsterdam

Zdjęcie: ajax.nl

Umowa z Alfredem Schreuderem została natychmiastowo rozwiązana – poinformował holenderski klub.

Alfred Schreuder nie jest już dłużej trenerem Ajaxu Amsterdam. Jego umowa z Joden obowiązywała do czerwca 2024 roku, jednak została rozwiązana ze skutkiem natychmiastowym po wczorajszym remisie z FC Volendam 1:1.

50-letni Holender przychodził do Amsterdamu, aby zastąpić Erika ten Haga. Wcześniej był trenerem Club Brugge, z którym zdobył mistrzostwo Belgii podczas poprzedniej kampanii.

I choć początki Schreudera w Ajaxie wyglądały obiecująco, tak aktualnie sytuacja nie wygląda kolorowo. Ajax pod jego wodzą nie wygrał od 7 ostatnich meczów ligowych. Czarę goryczy przelała strata punktów na własnym stadionie ze znajdującym się w strefie spadkowej FC Volendam.

Jeszcze tego samego dnia zarząd 36-krotnego mistrza Holandii podjął decyzję o zakończeniu współpracy z Alfredem Schreuderem.

“Ajax natychmiast zwolnił Alfreda Schreudera. Umowa trenera obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku, ale została rozwiązana w trybie natychmiastowym. Wiele straconych punktów i brak rozwoju zespołu to główne powody tej decyzji. Zarząd klubu nie ma już zaufania do dalszej współpracy ze szkoleniowcem. Zerwana zostanie również współpraca z asystentem trenera Matthiasem Kaltenbachem” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Ajax znajduje się na 5. miejscu w tabeli holenderskiej Eredivisie. Klub z Amsterdamu traci już 7 punktów do liderującego Feyenoordu.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.