fot. OHLeuven.com
Udostępnij:
WhatsApp
Kopiuj link
URL has been copied successfully!

Oficjalnie: Aleksander Buksa wybrał grę w Belgii, po roku opuszcza Włochy

19-letni Aleksander Buksa został wypożyczony na rok do belgijskiego Oud-Heverlee Leuven. Klub zawarł opcję wykupu z FC Genoa.

W połowie 2021 roku nastoletni napastnik zamienił Wisłę Kraków na Włochy. W Genoi nie otrzymał wielu okazji i jego licznik meczów w Serie A zatrzymał się na czterech. Aleksander Buksa zatem postanowił spróbować swoich sił w Oud-Heverlee Leuven.

- Aleksander to wielki talent o ogromnym potencjale. Cieszę się, że będziemy mieć w nim wsparcie ofensywne - mówi trener szóstej drużyny belgijskiej Jupiler League.

Krakowianin w 2019 roku został najmłodszym strzelcem Białej Gwiazdy na poziomie ekstraklasy - wówczas miał 16 lat i 220 dni, kiedy trafiał do siatki Jagiellonii Białystok.


Data publikacji: 22 sierpnia 2022, 19:04
Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.