Oficjalnie: Alan Czerwiński w Lechu Poznań!

fot. Piotr de Bever (Piłkarski Świat)

Już oficjalnie, Alan Czerwiński nowym zawodnikiem poznańskiego Lecha. Klub poinformował, że umowa obowiązywać będzie przez 3 lata od lipca 2020 roku, lecz niewykluczone jest, że piłkarz w zespole pojawi się nieco szybciej. 

“Kolejorz” już od dłuższego czasu zapatrywał się na nowego prawego obrońcę. Kontuzja Gumnego odniesiona pod koniec zeszłego roku spowodowała, że działania Lecha musiały być jeszcze bardziej intensywne. Dosłownie przed kilkoma chwilami, klub podał oficjalną informację, że nowym nabytkiem będzie 26-letni Alan Czerwiński.

Jest zawodnikiem “Miedziowych” od lipca 2017 roku, w polskiej Ekstraklasie jak dotąd rozegrał 67 spotkań, w których udało mu się strzelić dwie bramki i zanotować aż 13 asyst. Jest on wychowankiem Bolesława Bukowno, a przed transferem do Zagłębia grał w Rekordzie Bielsko-Biała oraz 5 lat w barwach katowickiej Gieksy.

“O moim wyborze zdecydowała głównie determinacja Lecha, żeby mnie pozyskać oraz chęć walki o najwyższe cele w Polsce. Jak już dołączę do zespołu, to moim celem będzie oczywiście jak najszybsza walka o wyjściową jedenastkę. Wtedy pokażę swoją wartość i w pełni zaprezentuję się kibicom.” – podsumowuje sam zawodnik.

źródło: lechpoznan.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi