Oficjalnie: Airam Cabrera nie zostanie w Cracovii

Ziścił się zły sen kibiców Pasów. Airam Cabrera nie zostanie w Cracovii na kolejny sezon.

Airam Cabrera / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Najskuteczniejszy strzelec Cracovii nie zostanie w klubie na kolejny sezon. Airam Cabrera okazał się być za drogi dla Pasów.

Airam Cabrera dołączył do Cracovii przed sezonem 18/19 na zasadzie wypożyczenia z hiszpańskiego drugoligowca – UD Extremadury. W 27 meczach zdobył 14 bramek oraz dwukrotnie asystował. Piłkarz pożegnał się z kibicami za pomocą swojego konta na Twitterze. Teraz to klub wydał oficjalne oświadczenie.

Airam Cabrera oprócz Cracovii w swoim CV ma również Koronę Kielce, cypryjskie Anorthosis Famagusta oraz kilka klubów z niższych lig hiszpańskich. Zważywszy na to, że wraz z czerwcem tego roku kończy mu się kontrakt w Extramadurze, Cracovia rozpoczęła rozmowy na temat zakontraktowania napastnika na stałe. Jednak obie strony nie dogadały się co do zarobków Cabrery.

Cracovia była przygotowana na fiasko negocjacji. Już wcześniej zakontraktowała dwóch napastników – Rubena Lopeza Huescę oraz Rafaela Lopesa. To już drugi sezon z rzędu, kiedy Pasy tracą najlepszego strzelca. Przed rokiem pożegnał się z nimi Krzysztof Piątek z 21 bramkami na koncie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi