Oficjalnie: Adam Gyurcso w Hajduku Split

newspix.pl

Adam Gyurcso do Hajduka został wypożyczony wiosną, działacze klubu z Chorwacji postanowili, że 27-latek zostanie u nich na dłużej i aktywowali klauzulę wykupu. Pogoń zarobi na nim 400 tysięcy euro.

Węgierski zawodnik do Pogoni trafił w 2016 roku z Videotonu. W barwach Portowców rozegrał przez ten czas 75 spotkań, w których zdobył 10 bramek. Jednak zimą trener Kosta Runjaić odstawił go na bok i postanowił wysłać go na wypożyczenie do chorwackiego klubu Hajduk Split. Jak się okazało ten pomysł wypalił, ponieważ Gyurcso odbudował swoją formę i szybko stał się tam podstawowym zawodnikiem, dzięki czemu w 15 meczach Hajduka do siatki trafił 6 razy. “Biali” zajęli 3. lokatę w lidze co dało im eliminacje do Ligi Europy i awansowali do finału Pucharu Chorwacji, w którym przegrali z Dinamem Zagrzeb (0:1). Chorwacki klub aktywował klauzulę wykupu tego zawodnika. Pogoń Szczecin otrzyma za niego 400 tysięcy euro.

“Żegnamy Adama i dziękujemy mu za wszystkie dobre mecze w Pogoni. Cieszymy się, że odbudował swoją pozycję w Chorwacji i może tam kontynuować zagraniczną karierę. Na pewno będziemy trzymać za niego kciuki, bo zależy nam na tym, by odchodzący z Pogoni zawodnicy notowali sportowy progres” – podsumował transfer dyrektor sportowy Pogoni, Maciej Stolarczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi