Odejście Neymara z PSG jest nieuniknione

Neymar

https://en.psg.fr/

Wiele wskazuje na to, że historia Neymara w PSG pomału dobiega końca. Paryżanie chcą pozbyć się niegdyś twarzy numer jeden swojego projektu, jednak przeszkodą jest astronomiczna pensja Brazylijczyka.

Neymar trafił do Paryża w 2017 roku, kiedy to PSG aktywowało jego klauzulę odejścia wynoszącą aż 222 miliony euro. Do stolicy Francji został ściągnięty jako twarz nowego projektu Katarczyków, a głównym celem miało być sięgnięcie po upragnioną Ligę Mistrzów.

Ostatecznie Liga Mistrzów na Perc des Princes nie trafiła, a pozycja Neymara w zespole się osłabiała, do tego stopnia, że cierpliwość do zawodnika się wyczerpała. Le Parisien uważa, że odejście atakującego z PSG jest nieuniknione i trzeba tylko znaleźć rozwiązanie tej sytuacji. Problemem jest jednak kontrakt do 2025 roku i wynagrodzenie piłkarza.

Według dziennika Brazylijczyk ma czuć niekomfortowo w Paryżu i z chęcią odejdzie do innego klubu. Sam klub nie chce również trzymać na siłę piłkarza i rozważy wszystkie propozycje.

Le Parisien uważa, że bardzo zainteresowani usługami Brazylijczyka jest Chelsea. Klub z Londynu bacznie obserwuje jego sytuację i mają odpowiednie możliwości finansowe. Do tego jakiś czas temu przewijała się informacja, że zawodnikiem jest zainteresowany Juventus, jednak tylko w przypadku obniżenia wynagrodzenia.

Ponadto w programie Onze w telewizji TV3 uważają, że zawodnik jest otwarty na  powrót do Barcelony. Według ich informacji Xavi chciałby mieć go w swoim składzie, jednak klub wyklucza na ten moment taką opcję.

Na rozwiązanie sytuacji Neymara trzeba będzie poczekać. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kolejne lato z plotkami transferowymi w roli głównej z Neymarem.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.