Kamil Chmielewski (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018. Wygrana z Duńczykami nie przyszła jednak łatwo, mimo że biało-czerwoni prowadzili już 3:0. Jak zaprezentowali się poszczególni piłkarze naszej reprezentacji? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi ocenami.

Oceny Polaków za mecz z Danią (skala 1-6, podana ocena stanowi średnią ocen redaktorów portalu):

Łukasz Fabiański – 4,38 – Nasz bramkarz po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. Był bardzo pewny w swoich interwencjach szczególnie na przedpolu, pewnie wyłapując dośrodkowania rywali. Maleńki minus można “Fabianowi” zapisać za grę nogami. Kilka jego wybić było niedokładnych.
Łukasz Piszczek – 3,75 – Przyzwoite zawody w wykonaniu obrońcy Borussii Dortmund. W większości sytuacji w defensywie spisywał się bardzo dobrze. Jego długie wybicie zapoczątkowało akcję, po której trzeciego gola strzelił Robert Lewandowski. W 69. minucie nie upilnował Poulsena, co doprowadziło do zdobycia przez niego bramki kontaktowej dla Duńczyków. Inna sprawa, że za krycie duńskiego napastnika powinien raczej odpowiadać któryś ze stoperów.
Kamil Glik – 2,56 – To był jego najgorszy od dawna występ w reprezentacji. Już w pierwszej połowie źle się ustawiał, przez co w dogodnych sytuacjach znaleźli się Fischer i Jorgensen. Czary goryczy dopełniła bramka samobójcza w 49. minucie.
Thiago Cionek – 3,75 – Udany mecz w wykonaniu obrońcy Palermo. Przez całe spotkanie był bardzo skoncentrowany. W pierwszej połowie praktycznie bezbłędny, w drugiej złapał żółtą kartkę po niepotrzebnym faulu.
Artur Jędrzejczyk – 3,69 – W meczu z Kazachstanem na lewej obronie zagrał Maciej Rybus, ale nie był to dla niego udany mecz. Na dzisiejsze spotkanie powrócił “Jędza” i okazało się to bardzo dobrym posunięciem ze strony Adama Nawałki. Dobrze się ustawiał, przerywał ataki Duńczyków, włączał się także do akcji ofensywnych.
Grzegorz Krychowiak – 3,25 – Lepsze zagrania przeplatał słabszymi. Zaliczył kilka dobrych interwencji, ale miewał także straty i niedokładne podania. Brak jego regularnej gry w klubie jest dla niego, jak i całej reprezentacji sporym problemem.
Piotr Zieliński – 3,75 – Pomocnik Napoli wielokrotnie był krytykowany za jego występy w reprezentacji, ale z meczu na mecz gra coraz lepiej. Dziś starał się szukać partnerów, grać do przodu. W pierwszej połowie trzykrotnie próbował strzałów z dystansu, ale bez powodzenia.
Jakub Błaszczykowski – 3,81 – Tym razem Kuba nie kreował zbyt wielu okazji bramkowych, tak jak zdążył nas do tego przyzwyczaić. Był jednak jak zawsze bardzo pracowity, wspomagał kolegów w defensywie.
Kamil Grosicki – 5,00 – Znakomicie wszedł w mecz. To po jego akcjach nasza reprezentacja stwarzała największe zagrożenie pod bramką przeciwników. Asystował przy bramce Roberta Lewandowskiego, dogrywał także do Arkadiusza Milika w sytuacji, po której został podyktowany rzut karny dla biało-czerwonych. W drugiej połowie nieco opadł z sił.
Arkadiusz Milik – 3,56 – Tym razem nie miał tak wielu okazji do zdobycia gola jak miało to miejsce w poprzednich spotkaniach. Po jego strzale głową z trudem interweniował Schmeichel. Napastnik Napoli wywalczył również rzut karny. Niestety z powodu kontuzji kolana zmuszony był przedwcześnie zakończyć udział w dzisiejszym meczu.
Robert Lewandowski – 5,75 – Najlepszy piłkarz meczu! Trzy gole mówią same za siebie. Był nieuchwytny dla duńskich obrońców, w szczególności dla Vestergaarda, któremu nasz kapitan może w najbliższym czasie śnić się po nocach. Brawo!
Karol Linetty – 3,69 – Pojawił się na boisku z konieczności, w miejsce kontuzjowanego Arkadiusza Milika. Nie popełnił znaczących błędów, nie wyróżnił się także niczym szczególnym.
Maciej Rybus – 3,20 – Zmienił Kamila Grosickiego, ale nie był tak aktywny jak skrzydłowy Rennes. Warto jednak zauważyć, że w końcówce meczu nasza reprezentacja była głównie zepchnięta do defensywy, przez co nie miał zbyt wielu okazji, aby się wykazać.
Sławomir Peszko – bez oceny – Grał zbyt krótko, aby go ocenić.