Twitter

W ostatnim tygodniach niezwykle głośno było o reprezentacji Anglii. I to nie z byle powodu. Mianowany w lipcu nowym selekcjonerem Sam Allardyce został zwolniony w trybie natychmiastowym po tym, jak na jaw wyszedł skandal z jego udziałem. Allardyce chciał przyjąć łapówkę za pomoc w obejściu przepisów podczas kontraktowania zawodników, a wszystko zostało udokumentowane na wideo i ujrzało światło dzienne. Jego miejsce zajął Gareth Southgate, dotychczasowy trener kadry U-21, który kilka miesięcy wcześniej odmówił objęcia dorosłej kadry po Hodgson’ie. Teraz zgodził się popracować do końca roku, czyli w czterech najbliższych spotkaniach (z Maltą, Słowenią i Szkocją w ramach eliminacji do MŚ 2018 oraz w towarzyskiej potyczce z Hiszpanią).

Jak można było przypuszczać Anglicy od początku prowadzili grę, zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce i w 22. minucie powinni byli prowadzić. Po dośrodkowaniu w pole karne strzał głową oddał Alli, bramkarz gości sparował piłkę, a dobitka Sturridge’a powinna znaleźć się w siatce. Siedem minut później napastnikowi Liverpoolu udało się już trafić do siatki. Tym razem w pole karne dośrodkował Jordan Henderson, a precyzyjny strzał głową Sturridge’a dał prowadzenie. Dla 27-latka była to siódma bramka w narodowych barwach.

Dziesięć minut później było już 2:0. Pierwszy strzał Alli’ego zdołał obronić bramkarz Malty, jednak wobec dobitki był już bezradny. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części spotkania “Synowie Albionu” zdjęli nieco nogę z gazu czując, że nic nie odbierze im łatwej wygranej. Anglicy skupili się głównie na utrzymywaniu piłki, a tempo spotkania nie powalało. Na Wembley obyło się zatem bez niespodzianki. Anglicy niskim nakładem sił pokonali niżej notowanego rywala i dopisali sobie trzy punkty.

Wembley Stadium, Londyn, 08.10.2016 r., godz. 18:00

Anglia – Malta 2:0 (2:0)

1:0 Sturridge 29′