“Obywatele” rozgromili Schalke

uefa.com

Wtorkowy wieczór szybko będą chcieli zapomnieć kibice Schalke 04. Drużyna z Gelsenkirchen poległa z Manchesterem City aż 0:7.

“The Citizens” szybko narzucili swoje warunki rywalom. Jedyne próby przyjezdnych to akcje z kontrataków, ale i z tymi w większości przypadków świetnie sobie radzili podopieczni Josepa Guardioli. Już po blisko kwadransie gospodarze mogli prowadzić. Raheem Sterling w polu karnym odegrał do Sergio Aguero, a ten trafił w słupek. Jednak warto podkreślić, że mecz rozkręcał się powoli i przez większość pierwszej połowy przebiegał w sennym tempie. W 35. minucie kibiców pobudził rzut karny podyktowany dla Manchesteru, po decyzji VAR. Bez problemów piłkę w siatce umieścił Aguero. Trzy minuty później Argentyńczyk strzelił już na 2:0. Wydaje się, że Schalke było całkowicie zdezorientowane wydarzeniami na boisku. Jeszcze przed przerwą swój były zespół dobił Leroy Sane kolejnym trafieniem.

Schalke 04 nie miało właściwie argumentów w pierwszej połowie i w drugiej części gry także niewiele mieli do powiedzenia. W 57. minucie było już 4:0. Sane tym razem asystował, podając z lewej strony do Sterlinga, a ten z najbliższej odległości pokonał Ralfa Fahrmanna. W 71. minucie wynik podwyższył Bernando Silva po kolejnej asyście Sane. Przyjezdni właściwie byli na kolanach, nie widać po nich było żadnych chęci na choćby bramkę honorową. Kolejne trafienia Philipa Fodena i Gabriela Jesusa dobiły Schalke, ustalając wynik na 7:0