Nowy „stary” prezydent FC Barcelony

fcbarcelona.cat

Josep Maria Bartomeu został nowym prezydentem FC Barcelony. Katalończyk piastował ostatnio ten urząd, jednak tuż przed wyborami zrezygnował, aby móc ubiegać się o kolejny wybór.

52-letniemu Bartomeu zaufało blisko 55% socios. Drugie miejsce w wyborach zajął odwieczny wróg i najmocniejszy kontrkandydat Joan Laporta, na którego swoje głosy oddało około 33% wyborców. Trzecie miejsce przypadło Augusto Benedito z 7,16% głosów. Czwarty był Toni Freixa- 3,70%.

Do głosowania uprawnionych było blisko 109 tysięcy cules, 47 tysięcy z nich poszło do urn. Frekwencja choć niska, bo na poziomie 43%, to trzecia w historii głosowań w FC Barcelonie.

Bartomeu pełni funkcję prezydenta Barcelony już od 23 stycznia 2014 roku, gdy zastąpił w tej roli Sandro Rosella. 52-latek jest socios Barcelony już od 1974 roku. W latach 2003-2005 był członkiem dyrekcji odpowiedzialnym za sekcję koszykówki i piłki ręcznej, a od 2010 do czasu wyboru na prezydenta klubu był wiceprezesem ds. sportowych.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.