“Nowy Sadio Mane” na celowniku Barcelony

FC Barcelona

Zdjęcie: Pixabay,com

FC Barcelona jest zainteresowana kolejnym afrykańskim talentem

Najnowsze doniesienia wskazują na to, że kataloński klub po raz kolejny skierował swoje wzroki w stronę przyszłości, identyfikując kolejną gwiazdę na afrykańskim rynku.

Poszukiwania nowego Mane

FC Barcelona, w ramach swojej strategii poszukiwań młodych talentów, zainteresowała się Amara Dioufem. 16-letni napastniki z akademii Generation Foot już zdążył zwrócić na siebie uwagę występami w seniorskiej reprezentacji Senegalu. Młodzieńca określa się mianem “Nowego Sadio Mane”, co świadczy o nieprzeciętnym talencie, jaki posiada.

Paulo Araujo i Moussa Koné, którzy odpowiadają za skauting w Afryce, uznali Dioufa za kluczowy cel transferowy. Pragnienie włączenia go do drużyny ma być krokiem w kierunku budowy zespołu przyszłości.

Przeszkody na drodze do transferu

Akademia Generation Foot, z którą związany jest Diouf, od lat współpracuje z francuskim klubem FC Metz. W świetle tej umowy, Metz ma pierwszeństwo w pozyskaniu zawodnika, gdy ten osiągnie wiek 18 lat. Pomimo zainteresowania Barcelony, francuski klub zdecydowanie oświadczył, że nie ma zamiaru rezygnować z praw do młodego gwiazdora.

Dodatkowym wyzwaniem jest fakt, że od kiedy Barcelona wyraziła swoje zainteresowanie, na listę klubów pragnących pozyskać Dioufa wpisały się inne wielkie nazwiska, w tym Real Madryt. Wyścig po podpis “Nowego Sadio Mane” zaostrza rywalizację między czołowymi klubami europejskimi.

Zobacz również: FC Barcelona wycofa się z walki o zawodnika Villarreal. Za wysoka klauzula

Barcelona stoi więc przed trudnym zadaniem przekonania FC Metz do negocjacji oraz wyprzedzenia konkurencji w wyścigu po podpis młodego talentu.

Źródło: barcauniversal.com/SportDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.