Nowy kontrakt Roberta Lewandowskiego priorytetem dla Bayernu

Lewandowski

Robert Lewandowski / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Bayern Monachium wyruszył na zgrupowanie przedsezonowe po USA. Jednak priorytetem na najbliższe tygodnie pozostaje przedłużenie kontraktu z Robertem Lewandowskim.

Nowa umowa z reprezentantem Polski wydaje się tylko kwestią czasu. Robert Lewandowski do stolicy Bawarii przeniósł się za darmo w latem 2014 roku z Borussii Dortmund. Karl-Heinz Rummenigge przyznaje, że chciałby, aby snajper w klubie pozostał przynajmniej do 2023 roku. Pod koniec kontraktu miałby prawie 35 lat. – Jeśli spojrzysz na jego ciało, to jest zawodnikiem, który może grać na najwyższym poziomie przez kilka lat – mówi Rummenigge. – Jeśli mamy w drużynie takiego piłkarza, to nie można go wypuścić – dodaje szef. Bayern Monachium już negocjował nowe warunki Pinim Zahavim i obie strony doszły do porozumienia.

Karl-Heinz Rummenigge dodał również, że w tym momencie nie ma tematu Mario Mandżukicia w Monachium. – Nic nie jest planowane w tym kierunku – przyznaje. 33-letni Chorwat odszedł od mistrzów Niemiec w 2014 roku do Atletico Madryt, a teraz jest zawodnikiem Juventusu Turyn.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *