Nowe rozdanie w Napoli! Kto zastąpi Milika i Zielińskiego?

fot. twitter.com/RedBullSalzburg/

Napoli w ostatnim czasie trzęsie się w posadach. Po buncie piłkarzy względem prezydenta klubu pewne jest, że w szatni dojdzie do przewietrzenia. Z klubem może pożegnać się kilku kluczowych piłkarzy, w tym Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Aurelio De Laurentiis zdaje się mieć plan, kim zastąpić przyszłe braki.

Z Napoli mają pożegnać się etatowi gracze z ostatnich lat m.in Jose Callejon, Dries Mertens, Lorenzo Insignie, a także Polacy – Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński. Właściciel Napoli nie ma zamiaru czekać na rozwój wypadków i już zdążył zarzucić sieci. Wiemy, kto znalazł się na celowniku wicemistrza Włoch.

Norweski zaciąg

Pierwsze nazwisko, które przewija się wśród plotek transferowych to Sander Berge. Właściciel Napoli miał już ponoć “zaklepać” transfer Norwega. Berge na co dzień reprezentuje barwy belgijskiego Genku, gdzie jest zawodnikiem pierwszej jedenastki. Pomocnik w tym sezonie rozegrał piętnaście spotkań i zanotował dwie bramki. Jego styl gry porównywana jest choćby do piłkarza Napoli, Fabiana Ruiza. Młody pomocnik Genku gra inteligentnie i dysponuje świetną techniką. Jest także 18 krotnym reprezentantem Norwegii. Jego wartość rynkowa jest szacowana na około 25 milionów euro.

Drugim zawodnikiem, na którego polować zamierza Napoli, jest Erling Haaland. Wschodząca gwiazda europejskiej piłki strzeliła w tym sezonie już 26 bramek w barwach Red Bulla Salzburg. De Laurentiis złożył już ponoć pierwszą ofertę za piłkarza mistrza Austrii opiewającą na 40 milionów euro. Z góry można stwierdzić, że obecni pracodawcy odrzucą tę propozycję, gdyż żądają za swojego napastnika aż 100 milionów.

Jak potoczy się sytuacja? Prawdopodobnie wiele wyjaśni się wraz z otwarciem zimowego okna transferowego. Dwaj zawodnicy łączeni z Napoli to zapewne nie będą jedyne ruchy włoskiego klubu. Wicemistrz Włoch będzie potrzebował gruntownej przebudowy i bez kilku transferów raczej się nie obędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi