Nowa szata graficzna w PKO Ekstraklasie

ekstraklasa.org

Od 1. kolejki sezonu 2023/2024 podczas transmisji meczów Ekstraklasy pojawi się nowa, odświeżona identyfikacja graficzna. Została ona przygotowana w bezpośredniej współpracy Ekstraklasy Live Park, Ekstraklasy SA i dostawcy United Senses.

– Odświeżenie identyfikacji graficznej prezentowanej w transmisjach z naszych meczów wpisuje się w aktualne trendy panujące w Europie. To kolejny element zwiększający atrakcyjność transmisji Ekstraklasy. Wraz z naszą spółką Ekstraklasa Live Park idziemy z duchem czasu, wprowadzając najnowsze rozwiązania technologiczneDbając o pełną spójność, dokonaliśmy także zmian w czcionce używanej na koszulkach piłkarskich. To pozwoli nam unifikować nasze rozgrywki w nowym sezonie w wyjątkowy sposób – mówi Marcin Mikucki, dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży.

Praca została kompleksowo zaplanowana, tak aby zagwarantować spójność identyfikacji graficznej. Modyfikacji uległy plansze prezentowane na ekranach, kolorystyka oraz czcionka. Zmieniono także fonty numerów i nazwisk piłkarzy na koszulkach. Nowa identyfikacja wizualna pojawi się również w aplikacji „Ekstraklasa” i Ekstraklasa.TV. Za projekt od strony wykonawczej odpowiedzialna była firma United Senses, która skupiła się na tym, aby odpowiednio oddać tożsamość marki i jednocześnie jeszcze mocniej włączyć każdego widza w oglądane widowisko.

– Zależało nam na tym, by nowe grafiki zachowały styl oraz kolorystykę charakterystyczną dla Ekstraklasy, dlatego postawiliśmy na kreatywną ewolucję. Z sezonu na sezon wprowadzamy nowe rozwiązania w realizacji transmisji z meczów. Zapewniam, że teraz również pracujemy nad kilkoma niespodziankami dla widzów – dodaje Marcin Serafin, Dyrektor Operacyjny Ekstraklasa Live Park.

Nowy sezon Ekstraklasy rozpocznie się w najbliższy piątek o godz. 18 meczem Warty Poznań z Pogonią Szczecin.

źródło: ekstraklasa.org, info.pras / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.