Niezgoda przejdzie zabieg kardiologiczny

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Podczas profilaktycznych badań przeprowadzonych wśród piłkarzy Legii Warszawa u Jarosława Niezgody stwierdzono zespół Wolfa-Parkinsona-White’a (WPW), który jest wrodzoną wadą obejmującą obecność nieprawidłowej tkanki przewodzącej pomiędzy przedsionkami a komorami.

„Niezdiagnozowany zespół WPW może w skrajnych przypadkach stanowić zagrożenie dla życia i być jedną z przyczyn nagłej śmierci sercowej u zawodników, dlatego najważniejsze jest jego stwierdzenie i prawidłowe leczenie, co pozwala na pełny powrót do zdrowia i uprawianie wyczynowego sportu bez niepotrzebnego ryzyka. Po konsultacjach z czołowymi kardiologami i w uzgodnieniu z zawodnikiem postanowiliśmy, że w najbliższych dniach piłkarz przejdzie leczenie zabiegowe mające na celu całkowite usunięcie problemu i pełny powrót do treningów za ok. 8 tygodni” – powiedział Mateusz Dawidziuk, lekarz I drużyny Legii.

Zabieg, który zostanie wykonany (ablacja drogi dodatkowej) jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i małoinwazyjnym. Klubu zapewni Jarkowi pełną i optymalną opiekę medyczną i rehabilitacyjną. Do czasu przeprowadzenia zabiegu Jarek będzie przebywał wraz z pozostałymi zawodnikami na obozie w Warce pracując indywidualnie pod kontrolą lekarską i fizjoterapeutyczną – możemy przeczytać w komunikacie.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *