Niepewna przyszłość Masona Mounta w Chelsea

Masoun Mount

premierleague.com

Przyszłość Masona Mounta w Chelsea stoi pod znakiem zapytania. Angielski pomocnik odrzucił propozycję nowej umowy z „The Blues”, gdyż nie spełnia ona jego oczekiwań finansowych.

24-latek jest wychowaniem Chelsea, który przeszedł przez wszystkie kategorie wiekowe w akademii Chelsea zanim trafił do pierwszego zespołu. Po drodze zaliczył wypożyczenie do holenderskiego Vitesse i Derby County. Po powrocie z wypożyczeń dołączył do drużyny rezerwowej i stopniowo wspinał się w hierarchii, zyskując coraz większe zaufanie ze strony szkoleniowców.

Zakaz transferowy nałożony przez FIFA na klub za nieprzepisowe sprowadzanie piłkarzy poniżej 18. roku życia do klubowej akademii, ożywił karierę pomocnika. Z powodu embarga transferowego, ówczesny szkoleniowiec Frank Lampard był zmuszony na szukanie diamencików w szeregach Akademii, jednym z nim był Mason Mount, który do dzisiaj ogrywa ważną rolę w „The Blues”.

Obecnie 24-latek zgarnia 80. tysięcy funtów tygodniowo, a jego umowa jest ważna do końca czerwca 2024 roku. Włodarze klubu już pracują nad nową umową dla swojego zawodnika. Pierwsza propozycja miała zostać odrzucona przez niezadowalającą podwyżkę. Mount oczekuje potrojenia swojej bieżącej pensji, czyli wynagrodzenia, które miałoby wynieść 240 tysięcy funtów za tydzień.

Według „Daily Mail”, Mount jest świadomy zarobków swoich starszych kolegów i czuje się niedoceniony i nieszczęśliwy z powodu obecnej pensji. Jego przyszłość na Stamford Bridge stoi więc pod wielkim znakiem zapytania.

Chelsea sprowadziła siedmiu zawodników w zimowym okienku transferowym. Ostra rywalizacja o miejsca może sprawić, że niektórzy gracze poczują się niechciani i będą chcieli się pożegnać z klubem. Noni Madueke, Benoit Badiashile i Pierre-Emerick Aubameyang nie zostali zarejestrowani do kadry Chelsea na rozgrywki Ligi Mistrzów. Potter zdecydował się na dodanie Enzo Fernandeza i Joao Felixa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x