Nieoficjalnie: Garcia Pimienta zwolniony z Barcelony!

Garcia Pimienta

twitter: fcbarcelonab

Katalońskie media zgodnie podają, że FC Barcelona rozpoczęła rewolucję na szczeblu młodzieżowym. Pierwszą ofiarą zmian wprowadzonych przez Laportę jest trener Barcy B Garcia Pimienta.

Pimienta miał jeszcze rok kontraktu, a oprócz tego nie tak dawno temu był przymierzany do roli szkoleniowca pierwszego zespołu. Mówi się, że przyczyny zwolnienia hiszpańskiego szkoleniowca nie mają w żadnym stopniu podłoża finansowego.

Według Mundo Deportivo Jose Ramon Alexanko, który jest odpowiedzialny za futbol młodzieżowy w klubie, miał zapewnić szkoleniowca, że ten zostanie na swoim stanowisku; choć uzgodniono zmniejszenie zmiennych w kontrakcie. Jeszcze wczoraj Garcia przyglądał się, z trybun, piłkarzom juvenilu A, a na przyszły tydzień miał zaplanowane spotkanie w celu omówienia ruchów na przyszły sezon. Dziś rano szkoleniowiec został wezwany do Ciutat Esportiva, gdzie Rafa Yuste oraz Alexanko poinformowali go o decyzji klubu i podziękowali mu za dotychczasową pracę. MD podkreśla, że trener otrzyma rekompensatę za przedwczesne zerwanie kontraktu – maksymalnie milion euro.

Głównymi kandydatami do objęcia posady szkoleniowca rezerw Barcelony są Sergi Barjuan oraz Rafa Marquez. Obaj Panowie mają bardzo dobre relacje z Joanem Laportą, jednak to ten pierwszy ma największe szanse na objęcie tej posady.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *