Niemieckie kluby obserwują zawodników Korony Kielce

Fabian Burdenski (Korona), Adam Hlousek (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Pod wodzą Gino Lettieriego, Korona Kielce wspięła się na wyżyny w tabeli ligowej, choć przed sezonem nie brakowało głosów, iż to jest główny faworyt do spadku.

“Złocisto-krwiści” po raz kolejny udowodnili, że nie ważne są opinie ekspertów. Kilka dni temu niemiecka telewizja ARD zrobiła reportaż o rewelacyjnej Koronie. Przypomnijmy, że od lata Koroniarze mają niemieckiego właściciela. Teraz pojawiają się głosy, iż Jakub Żubrowski, Ivan Jukić oraz Adnan Kovacević wzbudzili zainteresowanie klubów 1. Bundesligi. 21-letni Ivan Jukić do Korony trafił przed sezonem z chorwackiego RNK Split i obserwowany jest przez Borussię Monchengladbach. Zaś Werder Brema oraz HSV Hamburg zwrócili uwagę na 24-letniego Bośniaka Adnana Kovacevicia.

Koronę Kielce w sobotę o 20:30 czeka arcyważne starcie ligowe z liderem Lotto Ekstraklasy Legią Warszawa. W pierwszym meczu padł wynik (1:1), a zespół z woj. świętokrzyskiego doprowadził do wyrównania kilka minut przed ostatnim gwizdkiem. Na trybunach Kolporter Areny spodziewany jest komplet kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi