Niemiecka legenda ostro o naszej kadrze: Piłkarsko jesteście zacofani, świat wam odjechał

Polska

Zdjęcie: FIFA

– Gracie archaicznie, piłkarsko jesteście zacofani, świat wam odjechał – grzmi Lothar Matthaus w “Przeglądzie Sportowym”.

Pożegnanie Polaków z czempionatem w Katarze nastąpiło po przewidywanej porażce z Francją (1:3) w 1/8 finału. Robert Lewandowski po potyczce podkreślił, że potrzebna jest radość z gry. Takiej nie było w defensywnym nastawieniu, jaki zaprezentowaliśmy z Meksykiem i Argentyną.

– Nie było żadnego ryzyka. Tak nie można grać. W pierwszej połowie potrafiliście zaatakować, stworzyć kilka okazji. Francuzi byli naprawdę w trudnej sytuacji, gdy najpierw Hugo Lloris odbił strzał Piotra Zielińskiego, a potem obrońcy zablokowali dobitkę. A w drugiej połowie była znowu Polska defensywna – opowiada niemiecki ekspert w “PS”.

Czy selekcjoner nie wykorzystał w pełni potencjału piłkarskich gwiazd, jak Robert Lewandowski i Piotr Zieliński? – Gracie archaicznie, piłkarsko jesteście zacofani, świat wam odjechał, a jak widzę waszego środkowego obrońcę – tego z jasnymi włosami, to przypomina mi się libero z lat 90., który nie mógł przekroczyć połowy. Nikt tak już nie gra – dodaje Matthaus.

– Na pewno dałbym jednak szansę trenerowi przedstawić swoją wizję. Może po tym mundialu też dostrzeże, jak bardzo piłkarsko jesteście w tyle, że taka defensywna taktyka zupełnie nie pasuje do współczesnej piłki, że uważani jesteście za mało atrakcyjny zespół, mimo że macie jednego z najlepszych piłkarzy świata – kończy.

źródło: przegladsportowy.pl / Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.