#NiechWygraFutbol #LetFootballWin – list otwarty Legii Warszawa

Oczekując na odpowiedź na odwołanie ze strony UEFA, Legia wystosowała do piłkarskiej społeczności drugi list otwarty. Poniżej przytaczamy jego treść:

“Drodzy Przyjaciele!

Piłka nożna to nasza wspólna pasja. Jesteśmy głęboko przekonani, że ta piękna gra powinna być oparta na uniwersalnych wartościach – wspólnych dla wszystkich, którzy  wychodzą na boisko, by walczyć na nim o zwycięstwo. Wartości te, powszechnie akceptowane przez całą europejską piłkarską rodzinę, to: po pierwsze piłka, fair-play i szacunek.

W ostatnich dniach uważnie przyglądamy się działaniom europejskich piłkarskich organów dyscyplinarnych. Wierzymy, że najważniejszym elementem gry jest wynik uczciwie wywalczony na boisku, zgodnie z pierwszą i naczelną zasadą zapisaną w „UEFA Values”: futbol jest najważniejszy. Wszyscy jesteśmy za niego odpowiedzialni i powinniśmy wspólnie dbać, aby kolejnym pokoleniom przekazać piłkarskie dziedzictwo oparte na nadrzędnych wartościach.

Mamy nadzieję, że wszystkie decyzje, które będą zapadały w najbliższych dniach oraz w przyszłości, będą zgodne z duchem gry, która zaczyna i kończy się na boisku. Dołącz do nas, jeśli popierasz futbol oparty na wartościach takich jak fair-play, szacunek i sportowa rywalizacja.

#NiechWygraFutbol #LetFootballWin

Do tej pory do naszej akcji dołączyły znane futbolowe postaci: Deco, Robert Lewandowski, Jorge Costa, Egil Olsen oraz Grzegorz Krychowiak. ”
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.