Nie żyje Pelayo Novo. Tragiczna śmierć

Real Oviedo

Zdjęcie: Twitter/RealOviedo

Hiszpańskie media poinformowały o wstrząsającej wiadomości. Były hiszpański piłkarz, Pelayo Novo zmarł w wyniku potrącenia przez pociąg.

We wtorek wieczorem (28 lutego) hiszpańskie media poinformowały o przerażającym wypadku Novo. W wieku zaledwie 32. lat został potrącony przez pociąg w hiszpańskim mieście Oviedo. W przeszłości grał w barwach min. Elche CF, Cordoba CF, CD Lugo, CFR Cluj, Real Oviedo czy Albacete. Nigdy nie reprezentował swojego kraju na arenie międzynarodowej.

Pelayo Novo był inspiracją dla niepełnosprawnych sportowców. W marcu 2018 roku w wieku 27 lat spadł z trzeciego piętra w hotelu w miejscowości Huesca. Wiceprezydent jego byłej drużyny wyjaśnił, że Hiszpan spadł z wysokości trzeciego piętra, gdy rozmawiał na schodach hotelu, oparty o barierkę.

Po upadku przebywał w szpitalu 51 dni, diagnoza jego stanu zdrowia była fatalna. Lekarze poinformowali go, że już nigdy nie będzie mógł grać w piłkę nożną. Ta informacja go nie załamała a wzmocniła. Novo tak bardzo kochał sport, że pozostał w nim w nieco innej roli. Zasiadł we władzach Tenisowej Federacji i zaczął grać w tenisa ziemnego na wózku.

Były klub Pelayo Novo, Real Oviedo opublikował komunikat odnośnie przykrej wiadomości związanej z ich byłym podopiecznym. – Ze złamanym sercem. Głęboko ubolewamy nad śmiercią Pelayo Novo, kapitana naszej Fundacji. Rodzina, przyjaciele: jesteśmy z wami. Spoczywaj w pokoju Pelayo – czytamy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.