Nie żyje Adam Musiał – brązowy medalista mistrzostw świata z 1974 roku

W środę, 18 listopada w wieku 71 lat zmarł Adam Musiał – poinformował prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek.

Adam Musiał był nominalnym lewym obrońcą, który pierwsze piłkarskie kroki stawiał w akademii Górnika Wałbrzych. W 1966 roku trafił do Wisły Kraków, w której barwach wystąpił w 227 spotkaniach. Z zespołem “Białej Gwiazdy” zdobył tytuł mistrza Polski w 1978 roku. Następnie reprezentował barwy Arki Gdynia i angielskiego Hereford United. Buty na kołku zawiesił w 1987 roku, będąc zawodnikiem Polish American Eagles New York.

W reprezentacji Polski w latach 1968 – 1974 wystąpił w 34 spotkaniach. Na mistrzostwach świata w 1974 roku wraz z drużyną wywalczył brązowy medal, pokonując w meczu o trzecie miejsce Brazylię 1:0.

Po zakończeniu piłkarskiej kariery rozpoczął pracę trenera. Był odpowiedzialny za wyniki Wisły Kraków, Lechii Gdańsk, Stal Stalowej Woli i GKS-u Katowice. W 1991 roku został wybrany trenerem roku w Plebiscycie Tygodnika Piłka Nożna.

Smutku zaistniałą sytuacją nie krył prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniew Boniek. – Odszedł Adam Musiał. Wybitny Piłkarz, znakomity Kolega. Medalista MŚ. Spoczywaj w spokoju Adamie. Wyrazy współczucia dla Rodziny. Smutny dzień – napisał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.