Nicola Zalewski o relacjach z Mourinho: On mi ufa i chcę mu za to podziękować

@OfficialASRoma

Nie milkną głosy na temat bardzo dobrego występu Nicoli Zalewskiego z Lazio. Roma z Polakiem w składzie pewnie wygrała spotkanie derbowe.

Nicola Zalewski niewątpliwie zaliczy ostatnią kolejkę Serie A do udanych. Polak rozegrał 74 bardzo dobre minuty. Jego zespół pewnie pokonał derbowego rywala 3:0. 20-letni gracz Romy skomentował swoje odczucia pomeczowe dla „Corriere dello Sport”.

Zalewski został wystawiony na pozycji wahadłowego, gdzie spisał się bez zarzutów. Podczas spotkania rywalizował bezpośrednio z Felipe Andersonem. Jak widać po wyniku spotkania, rywalizacja przebiegła skutecznie.

– Muszę przyznać, że nie było sobie łatwo z nim poradzić, ale na szczęście pomogli mi koledzy. Pokazaliśmy temperament i już od pierwszych minut wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca – odniósł się.

Polak skomentował także swoją relację z Jose Mourinho i pomysł na wystawieniu go w roli wahadłowego.

– To dla mnie niezwykle istotny przewodnik. Wcześniej nie grałem na tej pozycji, ale teraz to się zmieniło. On mi ufa i chcę mu za to bardzo podziękować – podsumował.

Przed Zalewskim krótka przerwa na zgrupowanie Polski do lat 21. Następnie czeka go dalsza rywalizacja z klubem o europejskie puchary.