Nicea zainteresowana sprowadzeniem Layvina Kurzawy

Layvin Kurzawa

Zdjęcie: bleacherreport.com/

Według portalu Foot Mercato Nicea jest zainteresowana sprowadzeniem tego lata lewego obrońcy Paris Saint-Germain Layvina Kurzawy.

29-letni Kurzawa w minionym sezonie dla drużyny PSG we wszystkich rozgrywkach rozegrał tylko 1 spotkanie. Był to mecz rozegrany 1 sierpnia o Trophée des Champions z drużyną Lille. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny przeciwnej 1:0, a sam trzynastokrotny reprezentant Francji spędził na boisku tylko 9 minut. Jak się później okazało się, to było jedynie minuty, gdzie Kurzawę mogliśmy ujrzeć na boisku. Wyraźnie przegrywał rywalizację o podstawowy skład z Presnelem Kimpembe, ale także ze zmiennikami Juanem Bernatem oraz Nuno Mendesem.

Kurzawa znalazł się na liście transferowej 11 piłkarzy drużyny z Paryża, którzy klub chciałby jak najszybciej ich się pozbyć, oraz jeszcze na nich zarobić. Teraz takie zainteresowanie 29-latek wykazuje OGC Nice, które bardzo chętnie byliby zainteresowani pozyskaniem reprezentanta Francji do drużyny prowadzonej przez nowego trenera Les Aiglons-Luciena Favre. Sam Kurzawa nie pojechał z drużyną nad przedsezonowe tournée do Japonii.

Jeżeli obrońca trafi na Alianz Riviera spotka tam byłego kolegę z drużyny PSG młodzieżowego reprezentanta Polski – Marcina Bułkę, który w tym sezonie ma być bramkarzem nr 1 drużyny z Nicei.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.