

Nice I liga: Przed nami ostatnia kolejka
W ostatniej kolejce aż sześć drużyn walczy o awans. Z kolei na dole tabeli dwie rywalizują o miejsce w barażach.
W najlepszej sytuacji jest Górnik Zabrze. 14-krotny mistrz Polski nie musi się na nikogo oglądać. Aby powrócić do Ekstraklasy musi po prostu wygrać. Ich ostatni rywal, który ma nóż na gardle w ostatnich siedmiu meczach nie zdołał wygrać. Wiślacy aby zagrać w barażach mogą zremisować, ale pod warunkiem, że Bytovia nie zdobędzie żadnego punktu.
Jak już wspomniałem Bytovię, to należy napisać z kim oni zagrają. Podopieczni Adriana Stawskiego wystąpią w Katowicach. Z kolei popularna GieKSa nie powinna łatwo sprzedać skóry, gdyż teoretycznie mają jeszcze szansę awansu. Jednak, aby zagrać w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej aż cztery drużyny, które aktualnie zajmują wyższe miejsca muszę stracić punkty. Realne? Odpowiedź poznamy ok. godziny piętnastej.
Innym ważnym spotkaniem będzie mecz w Chojnicach. Chojniczanka, która podejmie grającego o pietruszkę Chrobrego jest na pierwszym miejscu w grupie pościgowej za Górnikiem. Odkąd kiedy drużynę przejął Artur Derbin Chojniczanka przypomniała sobie jak się gra. Pod wodzą nowego szkoleniowca klub z Chojnic tylko raz przegrał notując serię czterech meczy bez porażki.
W Sosnowcu miejscowe Zagłębie zagra z GKS Tychy. Tyszanie tak jak Chrobry grają tylko o honor, a gospodarze wciąż są w grze o awans. Choć po ostatniej stracie punktów tylko matematycznie, bowiem muszą liczyć na stratę punktów i Górnika i Chojniczanki.
Miedź Legnica, która przez dwa dni była wirtualnym wiceliderem podejmie lidera rozgrywek Sandecję Nowy Sącz. Miedzianka aby awansować oprócz zwycięstwa musi jeszcze kibicować Wiśle Puławy, Chrobremu Głogów i GKS-owi Tychy.
Ostatnią drużyną, która jeszcze walczy o awans jest Olimpia Grudziądz. Biało-Zieloni zagrają w Pruszkowie z zespołem, który już został zdegradowany.
Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 12:30.
Wisła Puławy - Górnik Zabrze
Chojniczanka Chojnice - Chrobry Głogów
Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy
Miedź Legnica - Sandecja Nowy Sącz
GKS Katowice - Bytovia Bytów
Znicz Pruszków - Olimpia Grudziądz
Stomil Olsztyn - Wigry Suwałki
Stal Mielec - Pogoń Siedlce
Podbeskidzie Bielsko-Biała - MKS Kluczbork
-
AktualnościPedro Neto w kręgu zainteresowań Barcelony - uniwersalny skrzydłowy ChelseaDamian Nowacki / 13 marca 2026, 17:43
-


AktualnościSemenyo i Guardiola nagrodzeni w Premier League za luty. Solanke z bramką miesiąca za "skorpiona"Damian Nowacki / 13 marca 2026, 16:55
-


AktualnościBorussia Dortmund rozstaje się z Niklasem Süle i Salihem Özcanem - kontrakty nie będą przedłużaneDamian Nowacki / 13 marca 2026, 16:22
-


AktualnościIbrahima Konaté skłonny podpisać nową umowę z Liverpoolem - rozmowy przebiegają konstruktywnieDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:51
-

AktualnościSantiago Bernabéu niemal pewnym gospodarzem Finalissimy: Hiszpania zmierzy się z Argentyną 27 marcaDamian Nowacki / 12 marca 2026, 16:02
-

AktualnościValverde hat‑trick i radość w Madrycie: Zidane, Mbappé, Bellingham i kontuzjowany Rodrigo reagują na zwycięstwo 3:0 z Manchesterem CityDamian Nowacki / 12 marca 2026, 15:21
































