Neymar nie zagra do końca roku. PSG potwierdza

Neymar będzie pauzował do końca tego roku i nie pomoże już zespołowi. Taki komunikat wydał paryski klub. Przypomnijmy, że w przegranym 0-1 meczu z Olympique Lyon, brazylijski gwiazdor został brutalnie sfaulowany przez Thiago Mendesa. Rokowania były gorsze, ale i tak PSG będzie musiało radzić sobie bez “Neya” w dwóch ostatnich meczach.

Thomas Tuchel nie może kilku ostatnich tygodni zaliczyć do udanych. Jego drużyna nie spisuję się na boiskach Ligue1, tak jak zakładano. Co prawda udało się wygrać w środę z FC Lorient 2-0, ale kilka poprzednich meczów pokazywało, że z formą PSG jest raczej słabo. Porażki z Monaco i Olympique Lyon oraz remis z Bordeaux nie były wynikami, jakie zadowalają bogatych właścicieli klubu ze Parc des Princes.

Jakby tego mało, wokół PSG bardzo często mówi się o bardzo dużej liczbie kontuzji. Nie inaczej jest i tym razem. Jednak dziś sprawa dotyczy chyba tego najważniejszego. Jak się okazało, Neymar nie zagra już w tym roku w barwach paryskiego zespołu. Przerwa spowodowana jest urazem, jakiego Brazylijczyk doznał w czasie meczu z Lyonem. Obawiano się nawet, że Neymar mógł doznać złamania kostki, co mogłoby go wykluczyć na znacznie dłuższy czas. Na szczęście dla zawodnika i trenera, ta przerwa nie będzie aż tak duża.

Co prawda w meczach z Lille i Strasbourgiem były gracz Barcelony nie pomoże. Właśnie na pojedynek ze swoim byłym klubem Neymar chciałby być gotowy w 100%. Z PSG słychać też głosy o tym, ze do zdrowia wrócił inny brazylijski piłkarz. Marquinhos, bo o nim mowa, zdołał wyleczyć się przed meczem z Lille, a będzie to starcie o pozycję lidera ligi francuskiej. Ponadto blisko powrotu do gry są również Mauro Icardi oraz Pablo Sarabia. Sam Neymar wystąpił w tym sezonie tylko w 7 ligowych meczach, w których zdobył 3 gole i zanotował 4 asysty. PSG po ostatnim meczu w tym roku, wróci do gry 6 stycznia.