Newcastle United okradzione przez Szymona Marciniaka? Kontrowersyjna decyzja Polaka w Paryżu

Marciniak

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Ally McCoist nazywa hańbą, a Jermaine Jenas stwierdził, że Newcastle zostało okradzione, po tym jak kontrowersyjna decyzja Szymona Marciniaka o rzucie karnym w końcówce meczu odebrała drużynie Eddiego Howe’a zwycięstwo z Paris St-Germain w Lidze Mistrzów.

Sroki wyszły na prowadzenie po golu Aleksandra Isaka w pierwszej połowie wtorkowego starcia. Kilka świetnych interwencji Nicka Pope’a dały kibicom przyjezdnych nadzieję, że ich zespół zdobędzie pełną pulę w Paryżu.

Jednak w ósmej minucie doliczonego czasu gry Ousmane Dembele trafił piłką w klatkę piersiową Tino Livramento, a następnie otarła się o rękę. Szymon Marciniak przejrzał całe zdarzenie na monitorze i podyktował rzut karny, który Kylian Mbappe zamienił na wyrównującą bramkę.

– Co Livramento ma zrobić z ramionami? Owinąć je wokół pleców? Jestem wściekły – mówił na gorąco Jenas w “TNT Sports”. – Newcastle zostało okradzione – grzmiał były pomocnik występujący na St James’ Park.

– Piłka odbiła się od klatki piersiowej i uderzyła w lewy łokieć… to absolutnie nigdy nie jest karny. Cały wieczór zostanie zapamiętany dzięki tej decyzji – stwierdził McCoist. Swoje dodał też Gary Lineker w serwisie “X”. – Jakim cudem taki rzut karny dla PSG? Śmieszny.

Negatywnych komentarzy ze strony byłych piłkarzy z Anglii jest więcej. – Znakomity występ każdego zawodnika w walce na wyjeździe. Nie powinien być psuty przez obrzydliwą decyzję – wyznał Alan Shearer. Przypomnijmy, iż Szymon Marciniak jest ceniony przez UEFĘ i FIFA. Sędziował ostatni finał LM pomiędzy Manchesterem City a Interem (1:0).